Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[306] Liczne problemy z dachem
Cześć! Zakupiłem w ostatnim czasie 306 Cabrio, niestety jest trochę w średnim stanie i planuje je uratować Wink. Potrzebuje jednak małej pomocy,wskazówki. Znalazłem kilka wątków, jednak spora jest nieaktualna z powodu wyłączonych zdjęć Frown
Pierwszym problemem jest brak reakcji na przycisk, aktualnie sprawdzam wiązkę i czy prąd dochodzi do wszystkich elementów. W między czasie jednak próbowałem złożyć dach manualnie jednak nie mogę go włożyć do końca... Jakby problemów było mało dzisiaj prawdopodobnie ukręciła się śruba od awaryjnego otwierania...
Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć jak uporać się z wyżej wymienionymi problemami? 
Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
Śruba jest tylko od domykania i otwierania pokrywy. Z dachem nie ma nic wspólnego. Sprawdź czy do sterownika dochodzi prąd, sterownik masz na tylnej części nadwozia za materiałem. Masz jakieś foto jak wygląda ten nie złożony do końca dach ? Mocno wystaje ?
Peugeot 306 cabriolet ---> Opel Astra TwinTop
Odpowiedz
[Obrazek: 69825058-899827157045582-3321569802253762560-n.jpg]
Odpowiedz
mocno odstaje, to teraz zobacz sobie dokładnie, z tyłu jak masz dach rozłożony, przy tylnych bocznych szybkach przy stelażu, jest taka maskownica plastikowa, przy niej w materiale są wszyte również takie twarde plastikowe usztywniacze, trzymają się na tzw gumce od majtek. Weź zobacz czy te elementy przez rozciągnięte "gumki od majtek" nie zakleszczają się między stelażem, kiedy on się składa w harmonijkę. To właśnie by tłumaczyło, że zatrzymuje się właśnie w tej pozycji i nie idzie dalej go pchnąć.
Odpowiedz
Ok faktycznie to chyba to, bo gumy są strasznie rozciągnięte... Znasz jakiś sposób żeby to dobrze ogarnąć? Elektryka już ogarnięta ! Smile
Odpowiedz
wymiana gum, możesz to zrobić jakimś innym materiałem dostępnym na rynku, takie gumy sprzedaje się chyba w lokalnych sklepach z pasmanterią. takżę koszt znikomy, już nie pamiętam na co to tam jest przymocowane, chyba na jakiś klej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości