Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Eos] Raz dziala raz nie dziala dach
Niestety od paru dni borykam sie z problemem dachu w swoim eosie.
Ma swoje kaprysy, zamyka sie praktycznie zawsze, ale z otwieraniem to roznie bywa, raz smiga za pierwszym strzalem, a czasami trzeba kilka razy wyciagac kluczyk ze stacyjki. Pytam czysto teoretycznie, bo moze ktos ma jakis pomysl. W czwartek obadam na VCDS'ie czy jakies bledy zapisal.

Gdyby ktos byl rad podrzucic manuala jak awaryjnie zamyka sie dach w eosie, bo za dwa miechy jedziemy na korsyke i w razie problemu dobrze by bylo wiedziec jak to zrobic. Ja w sieci nie znalazlem doslownie nic.
Odpowiedz
Awaryjne zamykanie powinno być opisane w instrukcji obsługi.
Generalnie w Eosie da się zamknąć dach na pewno jeśli zatrzyma się w połowie cyklu. Trzeba poluzować śrubę na pompie hydraulicznej i po prostu go zamykać. Jeśli nie otworzy się klapa to może być gorzej. Eos ma tak to fatalnie przemyślane, że awaryjne manipulowanie dachem odbywa się jedynie z poziomu ODISa jeśli hydraulika działa. Jeśli nie to jest klops.
Szyberdach zamyka się kręcąc kluczem imbusowym tam gdzie jest silniczek czyli z tyłu nad kanapą (trzeba opuścić podsufitkę).
Podsumowując, lepiej żeby się nie zepsuł Wink
Naprawa dachów cabrio
<a class="postlink" href="http://www.cabrio-serwis.blogspot.com/">Cabrio Serwis Wrocław
Odpowiedz
Nie zatrzymuje sie w polowie cyklu, tylko albo dziala, albo wcale.
Odpowiedz
A ta osłonę w bagażniku masz dobrze zamknietą? Może tam jakiś czujnik jest walniety i auto wykrywa że osłona nie jest zamknięta.
Odpowiedz
Wszystko gra, czujnik nowy z ASO, z reszta wszystkie czesci biore jedynie z oryginalu.
Tez na poczatku tak myslalem, ale to juz wykluczone po wymianie czujnika.
Sprawdze czy zapisal jakies usterki na VCDS'ie
Odpowiedz
Daszek ogarniety, winny byl przelacznik w kabinie.
Poprzednia wlascicielka za mocna ciagnela - za wlacznik i uszkodzila go mechanicznie, nie stykal za kazdym razem.
Kupilem nowy i po temacie.
Odpowiedz
A otwiera ci się dach z kluczyka?
Odpowiedz
Jutro bede bawil sie w programowanie.
Jak wszystko ogarne to wrzuce manuala.

Dzis jedynie udalo mi sie zaprogramowac domykanie okien po zamknieciu auta.
Odpowiedz
Radosc nie trwala dlugo, od wczoraj dach nie dziala.
Niezle sie wkur.... Dzis rozebralem cale poszycie i postanowilem ze rozgryze gnoja.
Rozebralem wszystko do ostatniej srubki po diagnostyce nic nie wykazlo, ale wyswietlaly mi sie dwa komunikaty - jeden klasyczny "jedz do serwisu" a drugi "Close boot Lid" Droga dedukcji doszedlem ze problem lezy po stronie samego zamka, bo po awaryjnym otwarciu (czerwonym dzyndzlem w podlokietniku tylnej kanapy) wszystko wraca do normy, lecz po kilku otwarciach dachu problem powraca, i znow czerwon dzyndzel i wszystko smiga. Wiec najprawdopodobniej winny bedzie zamek tylnej klapy.

P.S. Ten dach wcale nie jest taki skomplikowany jak sie wszystkim wydaje, nie wiem dlaczego panuje taka opinia. Jesli mam byc szczery to tam nie ma nic z kosmicznej technologii, jedyne co sie moze zrypac to pekniecie linki, lub awaria czujnika, a akurat czujnik latwo zdiagnozowac.
Odpowiedz
Zepsuć się może znacznie więcej niż tylko linka czy czujnik, ale technologia N.A.S.A. to to nie jest, masz rację Wink
Naprawa dachów cabrio
<a class="postlink" href="http://www.cabrio-serwis.blogspot.com/">Cabrio Serwis Wrocław
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości