Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szyby
Nie wiem czy pisze w dobrym dziale w razie czego prosze o przeniesienie.
Mam pytanko odnośnie tylnej szyby po prawej stronie, a dokładnie mam problem ponieważ gdy kupywałem samochód ta szybka nie rozsuwala sie po jakims czasie wsiadl do mnie kumpel i zaczeła działać, po przeszło 2 tygodniach radości znowu przestała działać. Przez co tak się dzieje?
Odpowiedz
Posadź kumpla na pół etatu do auta

A tak poważnie to rozkręć i zobacz czy nie ma jakiś luzów. Może kumpel coś przypadkiem docisnął i do pierwszej dziury działało.

Poprzednie bezdachowce:
Arrow Peugeot 205 CTI - ten przeciekał Arrow MB SLK R170 - w tym było zimą zimno Arrow MB SL R-230 - w tym byłem lanserem Arrow VW Golf IV - a tego nie wiem po co kupiłem Arrow Barchetta - męski lans w damskim aucie
Odpowiedz
Hahaha myślałem właśnie nad tym.
A nie rozkrecał ktoś przypadkiem tego boczku z tyłu? Jak do tego się zabrać? Tounge
Odpowiedz
(03-07-2017, 07:45 AM)pumson napisał(a): Nie wiem czy pisze w dobrym dziale w razie czego prosze o przeniesienie.
Mam pytanko odnośnie tylnej szyby po prawej stronie, a dokładnie mam problem ponieważ gdy kupywałem samochód ta szybka nie rozsuwala sie po jakims czasie wsiadl do mnie kumpel i zaczeła działać, po przeszło 2 tygodniach radości znowu przestała działać. Przez co tak się dzieje?

trzeba sprawdzić czy dochodzi do szyby napięcie, jak dochodzi - to oznacza że silniczek jest spalony, jeśli nie ma napięcia to szukamy spalonego bezpiecznika, zepsutego przełącznika, sprawdzamy wiązkę.
Odpowiedz
Czy nie działa ze wszystkich przycisków? Z centralnego przycisku koło hamulca ręcznego też? Rozumiem, że masz Megane II.
Odpowiedz
Tak mam megane II na zaden przycisk nie reaguje jak wcisne przycisk przy drzwiach kierowcy i jest cicho do okoła to słychać specyficzny cichy dzwiek takie tzszsz ale bardzo cicho.

Do tego wszystkiego doszedł mi jeszcze jeden problem odnosnie szyba od kierowcy byla za nisko i woda podczas deszczu ( najgorzej podczas mycia) dostawala sie do srodka, wczoraj podnioslem ją "wstępną regulacją" od spodu drzwi, ale to okazało sie za mało. Po rozebraniu boczku podniosłem całą prowadnicę lecz nadal to bylo za mało. Przy zawiasie drzwi widzialem regulacje i do poki nie zalatwie odpowiedniego klucza chcialem sie spytac czy myslicie ze to pomoze? A jak nie to co robic?
Odpowiedz
Photo 
Co do szyby to raczej masz uszkodzony sterownik przy silniku szyby tylnej jeżeli nie reaguje na żaden przycisk. Oczywiście może to być też uszkodzenie silnika ale najczęściej uszkadza się sterownik. Aby to sprawdzić to jak będziesz miał rozebrany boczek to podłącz masę do 1 lub 2 pinu - oczywiście jak kostka jest podłączona do sterownika (poznasz które to piny bo pin nr 5 jest w kostce niepodłączony - zaślepiony). Nie zmasuj tylko jednego ze środkowych 3 lub 4 pinu ba tam na jednym jest 12V. Jak szyba nie zareaguje to sterownik lub silnik do wymiany. Co do szyby to czy podnosiłeś śrubami, które są pod gumowymi zaślepkami pod spodem drzwi?
[Obrazek: index.php?app=core&module=attach&section...h_id=26915] Jak by co to silnik też później łatwo sprawdzić.
Odpowiedz
Tak pod gumowymi uszczelkami na maksa i po rozebraniu boczku to samo rowniez na maks i nic :/
dzieki za porade co do tylnej szybki sprawdze jak tylko bede mial chwile.
Odpowiedz
(03-12-2017, 06:49 PM)pumson napisał(a): boczku to samo rowniez na maks i nic :/

Tzn co w ogóle się nie podniosła, czy za mało się podniosła?
Odpowiedz
Podniosła się lecz za mało. Muszę załatwić nasadkę do regulacji drzwi, gdyż zauważyłem że drzwi sa niżej od pozostałej karoseri o o mniej więcej taką samą odległość jaka brakuje szybie do docisniecia sie do uszczelki Happywide myślicie że to by pomogło? Czy regulacja drzwi podnosi je cale do gory? Tounge
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości