Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podwyżki OC - 2016
Siema wszystkim, Jak wiecie w przez cały rok straszyli podwyżkami ubezpieczenia OC, zresztą nie pierwszy raz. Obliczając składkę dla swojego ca brio spadłem z krzesła, nawet skarpetki mi spadły, dwukrotnie. Otóż za bmw e36 cabrio 320 z 97 roku walneli mi 730 pln teraz płace 375 pln.
Podwyżka zajebista, nawet za bmw 530 nie miałem takiego skoku cenowego w porównaniu za obiegły rok.

Wy też tak macie ?
Odpowiedz
nie rozdrapuj ran, proszę Wink
Odpowiedz
na cabrio mam dopiero w grudniu więc zobaczymy, ale na smarta pojemność 999 podwyżka 100%
Odpowiedz
To widzę, że mnie potraktowali ulgowo zapłaciłem tylko ok. 100 więcej (450 zamiast 350 - sierpień)
Norbert
Odpowiedz
Ubezpieczyciele chyba uważają ze w cabrio można szybciej głowę urwać więc stąd podwyżki 100 % Choć nie rozumie obliczanie składek OC w Polsce.
Odpowiedz
Jesteście przyzwyczajeni do zaniżonych składek. Przez lata była wojna cenowa która przynosiła tylko straty. Może w końcu gdy składki będą mialy realne wysokości skończy się cyrk z zaniżaniem odszkodowań.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Części zamienne, oleje, filtry - najniższe ceny - PW

http://forum.cabrio-club.pl/watek-Sklep-...9Bci-oleje
Odpowiedz
Żadna firma przez te niby zaniżone składki nie zbankrutowała a nawet bym powiedział że wszystkie przynosiły zyski. Czy się skończy zaniżanie odszkodowań też na pewno nie w końcu to polak wycenia szkode. Zmienia się tylko tyle że wiecej te firmy zarobią.
W Polsce nie ma jeszcze tylu wyłudzeń odszkodowań co za granicą dlatego stawki mogłyby pozostać niskie,za granicą przy lekkiej stłuczce boli kark to na pewno uszkodzenie kręgów szyjnych i należy się pare tys odszkodowania.
Sam zapłaciłem oc niemal 100% wyższe niż poprzedniego roku ale po rozmowie z brokerem taki stan rzeczy mają zazwyczaj ludzie ubezpieczeni w TUZ gdzie w 2015 firma walczyła o klienta. W 2015 było 260zł rocznie a teraz mam 500zł.
Dobra zmiana Smile
Odpowiedz
Ok niskie składki lecz w moim przypadku za
bmw e39 530 podwyżka to raptem 80 pln,
za e32 750 to niecale 100 pln podwyżki
za 2 litrowe cabrio podwyżka 355 pln więc coś tu jest nie w porządku
Odpowiedz
(10-19-2016, 05:46 PM)Schmeichel napisał(a): Ok niskie składki lecz w moim przypadku za
bmw e39 530 podwyżka to raptem 80 pln,
za e32 750 to niecale 100 pln podwyżki
za 2 litrowe cabrio podwyżka 355 pln więc coś tu jest nie w porządku

Nie sądzę aby taka różnica wynikała z rodzaju nadwozia. Z tego co wiem w tym roku było kilka podwyżek OC. Te składki są z jednego okresu czasu???
Norbert
Odpowiedz
wszystkie są z Października, dlatego mnie zastanawia jak to jest liczone
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości