Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Megane II] kanapa tył
Witam.
mam takie małe pytanko
mianowicie chce pociągnąć kable z radia do bagażnika,a za chiny nie wiem jak podejść do tylnej tapicerki.Boczki to jeszcze chyba ogarnę, ale nie wiem jak się zabrać za kanapę. Będę wdzięczny za dodatkowe sugestie dotyczące prowadzenia (którędy je puścić) kabli pod wzmacniacz.
Pozrdawiam
Odpowiedz
Boczków nie zdejmiesz bez zdjęcia kanapy. Po zdjęciu kanapy będziesz miał ładne dwie dziury na puszczenie kabli - przyda się jakiś drut Wink

Żeby zdjąć siedzisko kanapy wyszarpujesz je po prostu do góry. Najlepiej gdzieś od środka.

Żeby zdjąć oparcie kanapy musisz odkręcić cztery śruby. Dwie są w górnych narożnikach oparcia. Aby je odkręcić musisz zdjąć najpierw te elementy - http://allegro.pl/plastik-oslona-lewa-re...36018.html . Zdejmuje się je dość prosto przez podważenie. Pozostałe dwie śruby są od spodu. Pasów wykręcać nie musisz, są na tyle długie, że można wystarczająco odsunąć kanapę by puścić kable.

Potem składając pamiętaj, że te śruby służą do regulacji kanapy, więc dokręć je tak jak były, żeby żadne szczeliny nie powstały Wink
[Obrazek: 1h70.JPG]

Był Scenic II 1.6 16V '03 + Astra F 1.4 8V '97
Jest Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mazda CX5 2.0T '13 + Mercedes-Benz E200 W124 2.0 '90
[Obrazek: auta.png]

[Obrazek: 111211762858beaa51aafea.jpg]
Odpowiedz
dzięki wielkie dzisiaj powinienem powalczyć.
Odpowiedz
Spoko. Jakbyś miał pytania to uderzaj śmiało, bo we wnętrzu już chyba wykręcałem każdy możliwy element Happywide

Jest Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mazda CX5 2.0T '13 + Mercedes-Benz E200 W124 2.0 '90

Odpowiedz
kabelki pozostało puścić pod maskę i do radyjka,ale to już pikuś,są już pociągnięte pod kokpit.W oparciu były tylko dwie śrubki te na górze .
Ale prace powoli wstrzymane mam dylemat odnośnie głośniczka plany były na jakąś skrzynkę aktywną.ale sam śrut znalazłem (ograniczają rozmiary kuferka po złożeniu daszku) więc szukam jakiegoś zestawu pasywnego + wzmacniacz.jak nie znajdę w przyszłym tygodniu to idę na żywioł i coś sam spróbuję zbić gwoździami Smile
Odpowiedz
[Obrazek: Renault_Megane_cabriolet_boot_build_Sour...udio17.JPG]

A powiem Ci, że gdzieś widziałem też zrobiony podłokietnik na tylnej kanapie i do tego w środku mała tuba. Wizualnie prezentowało się to profesjonalnie, a jak grało ciężko mi powiedzieć.

Ogólnie cabrio ze sztywnym dachem nie są za bardzo przeznaczone do robienia jakiegoś super car audio Wink

Odpowiedz
wiem myślałem już o czymś w środkowej części oparcia z tyłu. I wcale nie chodzi mi o to aby wszystkie plastiki wyrywało, tylko chce troszeczkę podkręcić niskie tony(tak dla mojego ucha podczas jazdy) to na fotce ok tylko do tej pory zawsze miałem kombi, więc w megance chce zachować choć to płytszą stronę kuferka.W tym tygodniu zamknę temat dam znać o wynikach.

A tak odnośnie fotki. siłowniki od kuferka ostatnio mi siadły(pasują od vw polo) to tak poza tematemSmile
Odpowiedz
Ok podłączoneSmile
Wzmacniacz i subwoofer ciśnieniowy Pioneer.
Nie jest to sprzęt na wypasie ,ale jak dla mnie gra oki.
Jutro ulokuje wzmacniacz w miejscu koła zapasowego i postaram się jakąś fotkę zapodać.
Co do przejścia z kabiny do akumulatora to wiercony otwór obok wiązki seryjnej, najprościej było ze względu na średnice kabla plusowego.
Odpowiedz
Są co najmniej 3 miejsca, gdzie bez wiercenia można puścić kabel przez ścianę grodziową w Megane II Tounge

Odpowiedz
teraz już po ptakach Smile
Ale zapodaj jak możesz temat z ciekawościSmile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości