Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Megane II] Nie działa hands free
Hej.
Mam pewien problem, jakiś tydzień temu chłopaki wymieniali mi pstryczki w klamkach (zamykanie drzwi). Wczoraj jeden przestał mi działać, a dziś nie działają już oba, co więcej spierniczyło się hands free - a dokładniej nie otwiera mi się samochód gdy podchodzę i wkładam rękę za klamkę. Dziwna sprawa, bo otwieranie bagażnika i zamykanie działa. Nie wiem w czym jest problem, odłączałam akumulator, bo myślałam, że może coś się zawiesiło. Czy ktoś się orientuje, czy tam są jakieś bezpieczniki, które mogłyby się spalić? Będę wdzięczna za pomoc, bo zwyczajnie się na tym nie znam. :unsure:
Odpowiedz
Wygląda na jakąś kostkę, która się rozłącza. Bezpieczników bym nie podejrzewał. Czy w Twoim kluczyku/karcie jest bateria?

(M.)
Odpowiedz
(05-19-2014, 09:40 PM)wisiena napisał(a): Wygląda na jakąś kostkę, która się rozłącza. Bezpieczników bym nie podejrzewał. Czy w Twoim kluczyku/karcie jest bateria?

(M.)

Tak, jest bateria Smile
Odpowiedz
To zacznij od niej. Potem akumulator.
Jeżeli coś raz działa a raz nie, to najczęściej ma za mało prądu albo coś jest niepewnie podłączone.

(M.)
Odpowiedz
ok, baterię wymienię, ale akumulator już odłączałam i było bez zmian. A gdzie ewentualnie jest ta kostka?
Odpowiedz
Hej!
Nie jestem ekspertem od Twojego modelu ale mam tu dość dokładną instrukcję serwisową. Znajdziesz tam umiejscowienie podejrzanych na tą chwilę elementów.
Tu chyba nie można udostępniać plików, przynajmniej ja nie wiem jak, dlatego wrzuciłem na swój serwer: http://wisiena.com/MR364MEGANE8.pdf

(M.)
Odpowiedz
Dzięki wielkie za pomoc, na pewno się przyda Smile
Odpowiedz
Z tego co kiedyś czytałem i kiedyś miałem w Scenicu II, to sytuacja wygląda tak, że w przypadku Hands Free w karcie są jakby dwie baterie. Jedna to ta wymienna odpowiadająca za komunikację na ~433MHz, a druga jest wbudowana w kartę i jest to akumulatorek odpowiadający za HF, który raz na jakiś czas trzeba potrzymać w czytniku kart by się podładował. Nie wiem do końca czy to prawda czy jakiś mit, bo karty od Renault nigdy nie rozbierałem, ale fakt jest taki, że w przypadku Scenica II pomogło przejechanie trasy z kartą w czytniku.

Klamkę zarówno we wspomnianym wyżej Scenicu II, jak i obecnym Megane II rozbierałem i wiem, że ciężko naprawiając przyciski cokolwiek uszkodzić - wręcz jest to na 99% niewykonalne - więc opcję uszkodzenia czegoś przy naprawie przycisków bym wykluczył.

No, jeszcze jedna opcja -> "płytka" od "czujnika włożenia dłoni" (nie wiem jak to inaczej nazwać) mogła się przesunąć lub przycisk zablokować (tak jakby na raz się chciało otworzyć i zamknąć). Aczkolwiek wątpię by stało się to w dwóch klamkach na raz.

Reasumując zacząłbym od pojeżdżenia z kartą w czytniku, a potem ewentualnie otworzył klamkę by zerknąć czy w środku się nic nie poprzestawiało.
[Obrazek: 1h70.JPG]

Był Scenic II 1.6 16V '03 + Astra F 1.4 8V '97
Jest Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mazda CX5 2.0T '13 + Mercedes-Benz E200 W124 2.0 '90
[Obrazek: auta.png]

[Obrazek: 111211762858beaa51aafea.jpg]
Odpowiedz
Ooo nie miałam o tym zielonego pojęcia - odkąd mam ten samochód, nigdy nie trzymałam karty w czytniku. :dontgetit:
A jeśli chodzi o "Płytkę" od "czujnika dłoni" - masz na myśli to, że trzeba rozebrać klamkę? Czy chodzi Ci o ten czujnik, który jest pod klamką, o ile da się go w ogóle wyjąć?
Odpowiedz
Cytat:Ooo nie miałam o tym zielonego pojęcia - odkąd mam ten samochód, nigdy nie trzymałam karty w czytniku. Dontgetit
Dlatego warto spróbować tej opcji - na pewno nie zaszkodzi Wink
Cytat:A jeśli chodzi o "Płytkę" od "czujnika dłoni" - masz na myśli to, że trzeba rozebrać klamkę? Czy chodzi Ci o ten czujnik, który jest pod klamką, o ile da się go w ogóle wyjąć?
Mam na myśli to co znajduje się w klamce. Taka płytka mniej więcej 1x0.5x5cm, chyba w każdej renówce jest jasnoniebieska. Nie wiem jak to inaczej nazwać.

O, fotkę znalazłem i potwierdzam to z drugą baterią
[Obrazek: index.php?app=core&module=attach&section...ch_id=5274]
[Obrazek: 1h70.JPG]

Był Scenic II 1.6 16V '03 + Astra F 1.4 8V '97
Jest Scenic III 1.5 dci '11 + Megane II CC 2.0 16V '07 + Mazda CX5 2.0T '13 + Mercedes-Benz E200 W124 2.0 '90
[Obrazek: auta.png]

[Obrazek: 111211762858beaa51aafea.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości