Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Eos] Regulacja dachu czy cos wiecej?
Panowie,dzis zacial mi sie dach,a dokladnie to tylko panorama,otworzylem szyber i podczas zamykania zatrzymal sie w polowie,nic nie pomagalo. Dopiero jak otworzylem caly dach i zamknalem,zamknela sie tez panorama. Wyglada to tak jakby cos ja blokowalo w pewnym momencie ale nic tam nie ma... VW Eos. Dzieki za rady.
Odpowiedz
No widze ze nikt nic nie radzi,moze napiszcie mi chociaz czym go nasmarowac? Moze tyle wystarczy... Smarujecie czyms te szyny i mechanizmy?
Odpowiedz
malo mamy eosow, tym bardziej nikomu widac taki problem sie nie przydarzyl, takze nie oczekuj kolego odpowiedzi jak nikt tym sie nie zajmowal Smile
sam zawsze mozesz byc pierwszym, opiszesz jakie prace poczyniles, zalaczysz zdjecia i bedzie dla potomnych

pzdr
Odpowiedz
Ja niestety nie pomogę. U mnie wszystko (na szczęście) działa.

Ale... Rafi87 ma rację. Jak poradzisz sobie z tym problemem to opisz co i jak. Smile
Odpowiedz
Wczoraj mi kolega mowil o jakims silikonie do smarowania tych szyn i mechanizmow,musze dzis poszukac jaki to i prrzetestuje,od czasu tej usterki nie otwieralem dachu bo zimno,jak naprawie to napewno napisze. A co do odpisywania to te mechanizmy we wszystkich cabrio sa podobne wiec liczylem na pomoc nie tylko wlascicieli eosow. Moze powinienem ten temat zalozyc w ogolnym bo tu lasciciele innych marek nie zagladaja widocznie. Trudno,zobaczymy czy obejdzie sie bez wwizyty w serwisie.
Odpowiedz
Ja wszystkie mechanizmy spsikałem białym smarem litowym.
Odpowiedz
Tu jest sporo o smarowaniu. Wink

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3087297
Odpowiedz
wydaje mi sie ze raczej nie sa to te same mechanizmy, mogą być podobne w jakims stopniu bo u ciebie jest jeszcze sam szyberdach i on na jakiejs zasadzie jeszcze dziala, w megankach czy 307 tego nie masz sa tylko czujniki. jak dach sie nie sklada to najprawdopodobniej czujnik, u ciebie jednak ten szyber dziala, a to ze nie idzie dalej i pozniej cos sie zacina, moze miec to zwiazek bardziej mechaniczny, ale rowniez moze byc to po prostu czujnik.
w takim przypadku lepiej podlaczyc sie pod komputer, podczas uchylania szyberdachu od razu powinno wyjsc gdzie jest problem Smile
Odpowiedz
Tydzien temu dzialal,otwieral sie i zamykal. Wczoraj wracalem z pracy,otworzylem panorame,i znowu nie chciala sie zamknac,zatrzymalem sie na marginesie,spryskalem te mechanizmy,szyny sylikonem uniwersalnym ktory kupilem do uszczelek,i za 2 razem zadzialaloCool Dzis przetestuje,nie wiem czy ten sylikon na metalu nie wysechl,jak wysechl to kupie cos do metalu i sie zobaczy.
Odpowiedz
silnik jest na tyle mocny ze powinno to chodzic, wydaje mi sie ze musi ci gdzies krancowka nie stykac
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości