Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[B4] awaryjne otwarcie pokrywy dachu
Czy ktoś wie jak awaryjnie otworzyć pokrywę tam gdzie składa się dach? Przy składaniu dachu wszystko szło elegancko. Dach się zwinął, jednak pokrywa dachu już się nie zamknęła (nie wiem co jest problemem - po prostu dead) Postanowiłem więc zaciągnąć go ręcznie. Założyłem go ręcznie i niestety z jednej strony zamek nie załapał pokrywy i z tej strony zamek jest zamknięty ale nie trzyma pokrywy. Pytam się wiec jak otworzyć awaryjnie tą pokrywę. Ma ktoś jakieś foto żeby pokazać co i gdzie trzeba zrobić?
Odpowiedz
przy pokrywie dachu masz z każdej ze stron takie małe klapki... podciągnij je do góry, a Twoim oczom ukaże się mechanizm, z taką metalową zawleczką, jak do blokowania okna w domu. pociągnij za tą zawleczkę do góry, potem zrób to z 2giej strony i pokrywa odskoczy z obu stron
Moje bezdaszniki:
-Audi 80 Cabrio '94 -> 115 KM
-Audi TT Roadster '02 -> 190 KM
-Mazda MX5 NA Turbo '90 -> 245 KM
-Porsche Boxster '02 -> 220 KM
-Mazda Miata Mazdaspeed '04 -> ??? KM
Odpowiedz
hmm ravestation, ale chyba mówisz o dachu manualnym, bo nic takiego tam nie widziałem, są widoczne tylko 2 śróbki imbusowe, których poluzowanie też nie pomogło w żaden sposób
Odpowiedz
jakbym miał b4, to bym Ci dał foto co nacisnąć... poproś RAFI'ego o foto
Moje bezdaszniki:
Odpowiedz
ravestation napisał(a):jakbym miał b4, to bym Ci dał foto co nacisnąć... poproś RAFI'ego o foto

Proszę bardzo... Wink

[Obrazek: spa0134y.th.jpg] [Obrazek: spa0133u.th.jpg]
Ford Focus Cabriolet...
Odpowiedz
dziękuję Smile
Moje bezdaszniki:
Odpowiedz
:shock: u mnie nie ma czegoś takiego i co wtedy?!

[ Dodano: 15 Listopad 2010, 12:35 ]
u Ciebie RAFI, to jest przykręcone a ja myślałem, szukałem, aż przypomniałem że miałem jakieś zaczepy w popielniczce na tylnych siedzeniach (dobrze, że ja tego nie wyrzuciłem) 2 lata ze mną tam jeździło 2smile
[Obrazek: p1050054m.th.jpg]

[Obrazek: p1050055d.th.jpg]

[ Dodano: 15 Listopad 2010, 12:41 ]
kwestia teraz taka: ok zamknąłem już dobrze tą pokrywę, ale dalej dach się zacina. Jak myślicie czego to będzie przyczyna? Zamka?
szyby zjeżdżają, płyn w pompie jest, dach się zwija do momentu kiedy trzeba otwierać zamki, zamki nie ruszają... słychać jak centralny się zamyka. Zaczyna migać kontrolka dachu. Dodam, że pierwszy objaw był moim zdaniem związany z zamkami, bo dach zdechł w momencie kiedy trzeba było zamykać już zamki
Odpowiedz
thomson, moim zdaniem w centralce mogly sie przepalic sciezki, wymontuj to ustrojstwo i zanies do jakiegos elektryka i spytaj czy wszystko jest w porzadku
Odpowiedz
w centralnym bagażnika? On raczej jest ok obstawiałbym na zamek pokrywy dachu ale jego wykręcenie przy takich temperaturach bez garażu jest dość trudne
Odpowiedz
ogolnie centrlany calego auta, tak sie sklada ze centralny bagiera jest polaczony z zamkiem pokrywy dachu bo zawsze klapa bagiera jest ryglowana gdy otwierasz kalpe dachu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości